Wydarzenia 2017/2018

V LO Mistrzem Olsztyna w 5-tkach piłkarskich!

15 lutego w sali sportowej V LO odbyły się finały Mistrzostw Olsztyna w 5-tkach piłkarskich szkół ponadgimnazjalnych, w roku szkolnym 2017/18. Triumfowała ekipa V LO!

Więcej

Gdzie mieszka stres? Czy musi być w nas?

Dzięki spotkaniu z panią Katarzyną Aszyk, studentką  IV roku psychologii klinicznej z Uniwersytetu SWPS w Sopocie, młodzież naszej szkoły, 14 lutego 2018r., znacznie poszerzyła swoją wiedzę i świadomość dotyczącą stresu.

Więcej

XVII Szkolne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.

W piątek 9 lutego odbyły się w naszej szkole XVII Szkolne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.

Więcej

Cyberbezpieczni  goście z  Gietrzwałdu :)

Tym razem młodzież V LO miała okazję gościć uczniów Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Samulowskiego z Gietrzwałdu.

Więcej

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

 Przed wyjazdem na ferie, 
przeczytaj kilka "złotych rad".
Więcej

Konkurs w krainie łagodności…

18 stycznia 2018r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski.

Więcej

Warszawa naukowo, eksperymentalnie i kulturalnie… czyli coś dla ducha, ciała i umysłu.

16 stycznia 2018r. uczniowie klas  IB, IC i  IG  pod opieką wychowawców Pani Idziaszek i Pana Duchiewicza oraz innych nauczycieli udali się na wycieczkę do Warszawy.

Więcej

NOC BIOLOGÓW

Dnia 12 stycznia 2018 r. uczniowie klasy II B pod opieką pani Elżbiety Hopfer wzięli udział w 3 warsztatach w ramach Nocy Biologów organizowanych przez UWM w Olsztynie

Więcej

Czy pasożyty zawsze szkodzą?

        12.01.18 klasa 2 A gimnazjum po opieką pani Jolanty Moszczyńskiej i pani Moniki Dudda uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych przygotowanych w ramach Nocy Biologów przez Katedrę Anatomii Zwierząt na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Więcej

MY o cyberprzemocy  – czyli kolejne lekcje uczniów V LO

Dnia 9 stycznia 2018r. wybraliśmy się z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 30.

Więcej

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY GRA DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ…

05.01.2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Olsztynie odbył się coroczny Koncert Talentów WOŚP w ramach 26. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej

Życzenia Świąteczne

Więcej

W  świątecznym nastroju…

W tym roku świąteczne spotkanie społeczności całej szkoły było niezwykłe i refleksyjne.  

Więcej

Wyniki konkursu "Bombka atomowa"

W grudniu po raz kolejny został zorganizowany konkurs chemiczno – plastyczny pt. „Bombka atomowa”.

Więcej

Międzyszkolny konkurs z języka niemieckiego rozstrzygnięty

W grudniu został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs z języka niemieckiego organizowany przez V Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie.

Więcej

PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO

W listopadzie i grudniu uczniowie klas IIE oraz IIIF  liceum uczestniczyli w pilotażowym programie edukacyjnym „Na OPAK”- Otwarcie  Praktycznie Aktywnie Konkretnie o zaburzeniach zdrowia psychicznego.

Więcej

Wyniki zbiórki na schronisko dla zwierząt

Dnia 21.12.2017 odbyło się oficjalne liczenie wszystkich zgromadzonych prezentów na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach. 

Więcej

„Cyfrowobezpieczne tournée” uczniów V LO  w olsztyńskich podstawówkach - ​​​​​​​Zajęcia w SP 11

20 grudnia odwiedziliśmy Szkołę Podstawowa Nr 11 w Olsztynie. Sprawdzona  ekipa naszych edukatorów (licealiści  z  1B i 1C)  pod czujnym okiem opiekunów przeszkoliła tym razem starszaków - uczniów klas 3 i 4 szkoły podstawowej.

Więcej

Cyfrowobezpieczne tournée” uczniów V LO  w olsztyńskich podstawówkach - Zajęcia w SP 30

19 grudnia uczniowie klas 1B i 1C naszego liceum po raz kolejny wcielili się w rolę nauczycieli i poprowadzili zajęcia dla młodszych kolegów z klas 1 i 2 Szkoły Podstawowej Nr 30 w Olsztynie.

Więcej

Wigilia w kole psychologicznym

19 grudnia Psychopołączeni zorganizowali wspólną Wigilię

Więcej

Jakie barwniki są w żywności?

W poniedziałek 18.12.2017  dziesięcioro uczniów z klasy pierwszej o profilu biologiczno-chemicznym razem z Panią Moniką Duddą, w ramach zajęć realizujących innowację pedagogiczną „Nauka i technologia dla zdrowia i środowiska” odwiedzili   Uniwersytet i  brali udział w zajęciach laboratoryjnych  pt. "Barwniki naturalne i sztuczne - jak je wykryć w żywności?" zorganizowanych przez Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Katedrę Chemii.

Więcej

Wiemy jak działa Samorząd Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

W dniu 18.12.2017r. grupa uczniów z klas: III A gimnazjum, III C gimnazjum, I E, II A, II F i III A uczestniczyła w spotkaniu edukacyjnym w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

Więcej

Magiczne Święta w Madrycie

Młodzież ucząca się języka hiszpańskiego z wielkim zdziwieniem, zainteresowaniem i niemal niedowierzaniem słuchała gościa z Madrytu, pani Esperanzy, która, odwiedziwszy naszą  szkołę 12 grudnia b.r., opowiadała o tradycjach świątecznych swojego kraju.

Więcej

Świąteczne rękodzieło i szczytne cele

W dniach 12 – 14 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach artystycznych,
na których pod opieką pani J.Kacprzak i G. Drohomireckiej przygotowali mnóstwo  świątecznych drobiazgów.

Więcej

Licealiści V LO edukują najmłodszych

W ramach zajęć z innowacji pedagogicznej „Komputerowi mistrzowie.de”  uczniowie klas 1B oraz 1C pod opieką pani Agnieszki Idziaszek i pana Eliasza Rafalskiego przygotowali lekcję dla swoich młodszych kolegów z klasy 2 Szkoły Podstawowej Nr 30  w Olsztynie.

Więcej

Żywa lekcja historii w ramach projektu "Szkoła Wierna Dziedzictwu"

  7 grudnia 2017 r.  w auli szkolnej V LO gościliśmy panią Teresę Sajkowską i pana Janusza Gosztowtta ze  Związku Sybiraków w Olsztynie.

Więcej

"Jakie tajemnice kryje układ pokarmowy?"

W piątek 01.12.2017  uczniowie klasy pierwszej o profilu biologiczno-chemicznym razem z Panią Grażyną Drochomirecką i Moniką Duddą udali sie na Olsztyński Uniwersytet w ramach zajęć realizowanych w ramach  innowacji pedagogicznej „Nauka i technologia dla zdrowia i środowiska. Elementy dietetyki”.

Więcej

Jakub Śladowski stypendystą Prezesa Rady Ministrów

     15 listopada 2017 r. w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów z udziałem Wicewojewody Warmińsko- Mazurskiego Sławomira Sadowskiego.

Więcej

Zmagania z polską ortografią, czyli Szkolny Konkurs Ortograficzny

29 listopada 2017 r. w auli V LO odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny.

Więcej

NASI SPORTOWCY ZNÓW NA PODIUM!

24 listopada 2017r. w hali sportowej ZKOS odbyły się drużynowe Mistrzostwa Olsztyna w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych.

Więcej

V LO liderem w nauczaniu zasad pierwszej pomocy

W czwartek 23 listopada 2017 r. w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie obchodzono Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK.

Więcej

Piękna  i praktyczna lekcja muzealna

W dniu 16 listopada klasa 1F  wzięła udział  w lekcji muzealnej zorganizowanej przez Muzeum Przyrody w Olsztynie.

Więcej

Francuski Gavroche na ulicach naszego miasta… - spotkanie autorskie z panią Katarzyną Hain-Lewandowską

16 listopada 2017r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie młodzieży z malarką, panią Katarzyną Hain-Lewandowską.

Więcej

Spotkanie z filozofem. Sztuka kreatywnego pisania, sezon IV

W czwartek  16  listopada,  w auli naszej szkoły, rozpoczęliśmy 4. Sezon SPOTKAŃ Z FILOZOFEM.  Gościem był dr Jacek Sobota  – pisarz, krytyk literacki i publicysta, autor kilkudziesięciu opowiadań fantastycznych.

Więcej

Jak wygląda chromatyna jądrowa?

Skąd komórka wie, którą informację zapisaną w DNA ma odczytać, a którą nie? Szukaliśmy odpowiedzi na kolejnych zajęciach w ramach innowacji pedagogicznej z biologii.

Więcej

Świat stoi przed nami otworem, czyli studia zagraniczne w zasięgu możliwości naszych absolwentów

15 listopada gościem V LO w Olsztynie była pani Monika Więckowska, przedstawicielka i absolwentka  Uniwersytetu Aberystwyth w Walii, która na spotkaniu z uczniami klas trzecich zachęcała naszą młodzież, by rozważając propozycje wyższych uczelni brała też pod uwagę ciekawe oferty szkół z zagranicy.

Więcej

V LO  „Szkołą wierną dziedzictwu”

 Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała z rąk Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty certyfikat „Szkoła wierna dziedzictwu”.

Więcej

Namalować i wyśpiewać Niepodległą – II edycja Międzyszkolnego Konkursu Patriotycznego

10 listopada 2017 r. (piątek) odbyła się w naszej szkole II edycja międzyszkolnego konkursu patriotycznego „Józef Piłsudski i Legiony polskie” zorganizowanego pod patronatem Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej.

Więcej

Święto Niepodległości uczciliśmy medalami!

W piątek 10.11.2017 roku nasi uczniowie wzięli udział w Turnieju Sportowo - Obronnym organizowanym co roku dla uczczenia Święta Niepodległości.

Więcej

Lekcje z Francuzem

W dniu 9 listopada 2017, uczniowie grupy francuskiej  z klasy 3GB z niecierpliwością czekali na lekcję  języka francuskiego...

Więcej

"Wybieram wybory" - II edycja

9 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram wybory".

Więcej

 Jak czytać sekwencje DNA? 

11 października 2017r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Doktora inż. Grzegorza Panasiewicza - pracownika naukowo - dydaktycznego Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie. 

Więcej

Uczniowie V LO we Włoszech

Zaledwie przed kilkoma dniami zakończyła się wyprawa w świat grupy globtroterów V LO pod opieką pana Massimiliano Buonagura.

Więcej

Zaszachował wszystkich !

Adam Jordan z kl.IG – zwycięzcą  II Turnieju Szachowego z okazji Święta Niepodległości o Puchar Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Więcej

Jesteśmy cyfrowobezpieczni

W październiku uczestniczyliśmy w cyklu spotkań i warsztatów promującym bezpieczne korzystanie z zasobów Internetu oraz przestrzegających przed konsekwencjami stosowania cyberprzemocy w ramach projektu CYFROWOBEZPIECZNI.PL stowarzyszenia „Miasta w Internecie”, do którego zgłosiła się nasza szkoła.

Więcej

Wysmakowana uczta teatromana…

27 października 2017r. byliśmy w Warszawie,

w Teatrze 6-pietro, na przedstawieniu „Miłość w Saybrook”.

Więcej

Lekcja literatury francuskiej

W czwartek 26 października w czytelni naszej szkoły młodzież kilku klas trzecich (III A, III D, III E) uczestniczyła w spotkaniu z literaturą w ramach Lekcji literatury

Więcej

Czy wiesz co jesz?

26 pażdziernika na zajęciach w ramach innowacji pedagogicznej: Nauka i technologia dla zdrowia i środowiska. Elementy dietetyki uczniowie  identyfikowali związki organiczne występujące w jajkach, jabłkach, fasoli, ziemniakach, cebuli, twarogu, mleku, oleju słonecznikowym, smalcu, pestkach dyni czy słonecznika.

Więcej

Laboratorium CSI – w V LO ?

24 października 2017r. w ramach programu innowacji pedagogicznej- Inżynieria genetyczna w służbie nauki i wymiaru sprawiedliwości - ruszyły dodatkowe zajęcia umożliwiające uczniom naszej szkoły rozwijanie swoich zainteresowań naukowych oraz  poszerzenie wiedzy biologicznej.

Więcej

Zmagania z mitologią, czyli Szkolny Konkurs Mitologiczny

19 października 2017r. reprezentanci wszystkich klas pierwszych LO i klas trzecich gimnazjum rywalizowali ze sobą w Szkolnym Konkursie Mitologicznym.

Więcej

Smaczny hiszpański, czyli poznajemy kulturę krajów hiszpańskojęzycznych…

Warsztaty kulinarne w ramach nauki języka hiszpańskiego?

Oczywiście tak, a  u nas nie po raz pierwszy!

Więcej

Na tropie własnych talentów…

By decyzja dotycząca przyszłości  była trafna - uczniowie klas III naszego liceum wzięli udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery na Warmii i Mazurach.

Więcej

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w trzeciej już  próbie bicia rekordu w jednoczesnej reanimacji.

Więcej

Dzień Edukacji Narodowej 2017

Więcej

Ciekawa biologia

W dniu 11 października 2017 w ramach programu innowacji dydaktycznych „Ciekawa biologia” do naszej Szkoły przybył dr Grzegorz Fiedorowicz – mikolog z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

Więcej

Dobry pomysł  to pierwszy krok do sukcesu

Uczniowie klasy 2G LO wraz z panią Moniką Duddą i panią Joanną Niedzielską, 27 września 2017r. , byli gośćmi Olsztyńskiego Parku Naukowo – Technologicznego.

Więcej

Ślubowanie klas pierwszych V LO

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, pod koniec września klasy pierwsze składają uroczyste ślubowanie, dzięki któremu w sposób symboliczny i oficjalny młodzież staje się pełnoprawnym uczestnikiem szkolnej społeczności. Taka uroczystość miała miejsce 29 września.

Więcej

Nasi maturzysci na ODNiS

W ostatnim tygodniu września miały miejsce 15. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki organizowane przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. 

Więcej

Koszykarze nie zawodzą :)

24 września 2017r nasi koszykarze z klasy 3cgim. zajęli 3 miejsce w  II Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Kadetów ( rocznik 2002) Warmia Cup.

Więcej

Gala Sportu Szkolnego

Stowarzyszenie Sportu Szkolnego Juvenia , organizator  sportowej rywalizacji uczniów olsztyńskich szkół na szczeblu regionalnym i krajowym,  23 września 2017r. zorganizowało Galę Sportu Szkolnego.

Więcej

Jesteśmy bezpieczni

Tradycyjnie, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, aktywnie rusza do pracy szkolne koło PCK. 

Więcej

Panel samorządowy

Dnia 27. 09. 2017r. grupa młodzieży z klas 3A gim., 1E i 2A LO uczestniczyła w panelu samorządowym „Administracja rządowa i samorządowa cz.1”, który odbył się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Więcej

OSOBOWOŚCI V LO

Strona internetowa to też "scena medialna" dla prawdziwych szkolnych gwiazd!

Więcej

OPIEKUNOWIE SU Z MANDATEM ZAUFANIA PO RAZ DRUGI!

22 września 2017r. w naszej szkole odbyły się wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego. 

Więcej

Święto biegaczy w Olsztynie

Niedziela 17 września 2017r. była w Olsztynie świętem biegaczy. 

Więcej

Spotkanie z Panią Ambasador

13 września 2017r. grupa uczniów naszej szkoły miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z ambasadorem  Polski w Kopenhadze- panią Henryką Mościcką – Dendys, zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Więcej

Nie taki diabeł straszny…..,dzięki   OLSZTYŃSKIEMU  SALONOWI  MATURZYSTÓW

11 września 2017r. uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w realizowanym w całej Polsce „Salonie Maturzystów”. 

Więcej

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty!!!

4 września 2017 roku w auli szkolnej na akademiach inaugurujących nowy rok szkolny spotkali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i absolwenci, wszyscy, którzy tworzą społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7 w Olsztynie.

Więcej