SZACHY – królewska gra

W poniedziałek 26.03.2018 odbył się Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły.

Celem imprezy było propagowanie niezwykle pięknej dyscypliny sportowej oraz diagnoza umiejętności szachowych uczniów naszej szkoły. Mamy plany wystawić reprezentację V LO  na Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Szachowe Olsztyna.

Do zawodów przystąpiło  16 uczniów.
Organizatorami byli nauczyciele: Ewa Radziszewska i Krzysztof Rutkowski.

Imprezę profesjonalnie poprowadził i sędziował pan Mirosław Orłowski, wieloletni Prezes Związku Szachowego na Warmii i Mazurach. Drugim sędzią zawodów był Adam Jordan, uczeń klasy IC - Mistrz Szachowy Województwa Warmińsko - Mazuskiego w kategorii wiekowej do 18 lat.

W organizacji imprezy pomogli nam: pan Mirosław Orłowski i pan Jerzy Daliga, reprezentujący Związek Szachowy Warmii i Mazur.

W kategorii gimnazjum wygrali:
1. Łukaszewski Piotr II AG
2.Zgorzelski Kacper IIIBG
3.Jankowski Jakub IIIBG

W kategorii liceum najlepsze wyniki uzyskali:
1. Radzio Adrian IIIG
2.Sternik Adam IIIg
3.Kozłowski Kamil IC

Tegoroczny turniej był po raz pierwszy organizowany w naszej szkole. Liczymy jednak, że na stałe wejdzie do tradycji i będzie gromadził coraz więcej fascynatów królewskiej gry, jaką są szachy.