TENIS STOŁOWY - TURNIEJ DRUŻYNOWY SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH - NASI NA PODIUM!

W piątek (26 października) w hali sportowej Zespołu Krytych Obiektów Sportowych przy ul. Głowackiego odbył się turniej o drużynowe mistrzostwo Olsztyna w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019.

Do turnieju drużynowego dziewcząt zgłosiło się 9 zespołów, ale ostatecznie na zawody stawiło się 5 z następujących szkół: XII LO, II LO, ZSE, ZSB, V LO. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”.

Końcowa kolejność:
1. II LO
2. ZSE
3. ZSB
4. V LO
5. XII LO

V LO godnie reprezentowały: Weronika Sikora, Patrycja Staśkiewicz z klasy 3d oraz Julia Cieśniewska  z klasy 2a.

Do turnieju drużynowego chłopców zgłosiło się 12 zespołów. Ostatecznie wystartowało 7 drużyn: ZSE, V LO, ZSM-E, ZSS, XIII LO, XII LO, II LO. Zespoły podzielono na dwie grupy, gdzie grano systemem „każdy z każdym”. Następnie do dalszych gier awansowały dwa czołowe zespoły z grup.
W półfinałach graliśmy systemem A1 – B2 i A2 – B1. Przegrani zmierzyli się o trzecie miejsce , a wygrani o miejsce pierwsze.

A1 – B2:  ZSE – II LO 3:1
A2 – B1:  V LO – XIII LO  3:2
Mecz o 3. miejsce:
II LO – XIII LO 0:3
Mecz o 1. miejsce:
ZSE – V LO  0:3

Końcowa kolejność:
1. V LO
2. ZSE
3. XIII LO
4. II LO

Nasza szkoła reprezentowana była przez Jakuba Klimczewskiego z klasy 1b i Przemysława Witka z klasy 3a .

Opiekunem drużyny był Zbigniew Stefaniuk.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wiadomość z ostatniej chwili – nasi zawodnicy w sobotę 17.11.2018 r. wygrali zawody o mistrzostwo regionu i awansowali do mistrzostw województwa.