"Zawodowcy z Olsztyna".

12 lutego 2018 r.  rusza program tv "Zawodowcy z Olsztyna".
W ciągu ośmiu tygodni Telewizja Regionalna ReTV pokaże ofertę ośmiu  olsztyńskich szkół zawodowych.
Program adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych, którzy już wkrótce będą podejmować decyzję o dalszej edukacji.

Każda ze szkół będzie miała "swój tydzień". Każdy tydzień podzielony będzie na 5 modułów - każdy NA ŻYWO do obejrzenia na Facebook'u Telewizji Regionalnej ReTV (facebook.com/telewizjaRETV) o godzinie 13.00:

• poniedziałek - rozmowa o szkole z zapowiedzią tygodnia danej szkoły
  • wtorek - wejście na żywo z jednej z pracowni
  • środa - wejście na żywo z jednej z pracowni
  • czwartek - materiał o szkole - szkoła w pigułce
  • piątek - najważniejszy dzień, 30-minutowy program o szkole
    Piątkowy program prowadzony przez parę młodych ludzi - Anitę Łosińską i Jakuba Lichockiego.

Oprócz promocji szkół zawodowych i prezentacji ich oferty, uczniowie gimnazjów mają szansę na wygranie cennych nagród (konsole X-Box, tablety, sprzęt audio). W każdej szkole gimnazjalnej 20 kwietnia, czyli po zakończeniu cyklu, odbędzie się test na MOODL-u, którego finaliści zaprezentują się na wielkim finale 23 kwietnia w Hali Urania w Olsztynie. Transmisja na żywo! Całe wydarzenie będzie połączone z promocją szkół i ich oferty.