Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października obchodzony jest „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”.
W tym dniu w całej Polsce odbędzie się akcja organizowana przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy polegająca na próbie pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Wydarzenie to będzie polegać na jednoczesnym wykonywaniu reanimacji na jak największej ilości fantomów, a tym samym przez jak największą ilość osób w czasie trzydziestu minut.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Olsztynie wraz z Grupą Pomocy Humanitarnej Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie przyłączają się do tego przedsięwzięcia.
Jednocześnie  zapraszamy do udziału uczniów i nauczycieli z  olsztyńskich szkół. Liczymy, że wspólnie możemy pokazać jak bardzo uczniowie z Olsztyna cenią sobie umiejętność niesienia pierwszej pomocy.

Akcja odbędzie się w poniedziałek, 16 października 2017r. od 12:00 do 12:30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 7 w Olsztynie, przy ulicy Krasickiego 2.

Przedsięwzięcie będzie nagrywane a film zostanie przesłany do Organizatorów, umieszczony na stronie internetowej szkoły oraz PCK Olsztyn.